top of page
  • Writer's pictureGaby Fiszman

ג'ון לנון, ג'יין מנספילד והנבואה הטרגית

ג'יין מנספילד הייתה שחקנית קולנוע אמריקאית בלונדינית, סקסית ובעלת חזה שופע במיוחד. היא גם נודעה בשל חיבתה לכוכבי רוק אשר חלקם השתתפו בסרטיה. הביטלס היו מבין מעריציה הרבים, יחד עם כל הגברים בעולם פחות או יותר. כביטוי להערצתם את מנספילד הם כללו בתמונה הפנימית של האלבום "ביטלס למכירה" את דמותה של מנספילד (מאחורי ראשו של פול) ואפילו באמצע ההקלטות של השיר "הלטר סקלטר" הם רצו לביתו של פול, הסמוך לאולפני אבי רוד, כדי לצפות בטלוויזיה בסרטה "הבחורה לא יכולה לעזור לזה"'. סרט מ-1956 שהיה נועז מאד יחסית לימים ההם. כאן יש קטע עמוס רמזים מיניים מתוך הסרט:


בביקור הראשון של הביטלס בארצות הברית ג'ון ביקש לפגוש את מנספילד וציין שהיא כוכב הקולנוע היחידי שהוא רוצה לפגוש. גרסה אחרת טוענת שפול היה זה שביקש לפגוש אותה ואילו דרק טיילור, קצין העיתונות של הביטלס, מספר שדווקא מנספילד בעצמה התקשרה אליו וביקשה לפגוש את הביטלס. ויכול להיות שכל הגרסאות יחד נכונות.


גם כך וגם כך, ב-25/8/64 הגיעה מנספילד לבית שבו שהו הביטלס בבל אייר שבהוליווד בלוויית ידיד. בבית היו ג'ון והעיתונאי קריס האצ'ינס, ממנו אנו למדים על מה שקרה בפגישה. פול היה באותה עת בביתו של שחקן הקולנוע ברט לנקסטר וג'ורג' ורינגו היו במועדון היוקרתי Whisky a Go Go. ג'ון התעצבן שמנספילדס הגיעה עם ידיד ולא לבדה ואמר להאצ'ינס שתמיד חלם להיות לבד עם מנספילד. היא התיישבה על יד ג'ון, נגעה לו בראשו ושאלה האם השיער שלו אמיתי. ג'ון הביט בשדיה ושאל אותה האם הם אמיתיים ומנספילד השיבה שיש רק דרך אחת לגלות. ג'ון הציע למנספילד קוקטייל וניגש לפינת המשקאות שהייתה רחוקה מעיניה אך האצ'ינס דווקא ראה את הדרך שבה הכין ג'ון את הקוקטייל: הוא הכניס למיקסר ג'ין, וודקה, יין אדום, כמה ליקרים ו...השתין לתוכו. לאחר מכן ביקשה מנספילד מהידיד שבא איתה שיקרא מקלפי הטארוט כדי לגלות מה צופן לה ולג'ון העתיד. הידיד אמר שלפי הקלפים הוא רואה שיהיה לשניהם סוף מר ונורא. ג'ון התעצבן וזרק אותו מהבית.

לאחר מכן, ג'ון הציע למנספילד ולהאצ'ינס להצטרף לג'ורג' ולרינגו במועדון Whisky a Go Go. באוטו, בדרך לשם, ג'ון ומנספילד החלו להתמזמז כשהם מתעלמים מהאצ'ינס ומהנהג. כאשר הגיעו למועדון הם הצטרפו לשולחן של ג'ורג' ורינגו ומנספילד התיישבה בין ג'ון לג'ורג', מאוד צמודה אליהם. מתחת לשולחן הניחה את ידיה על רגליהם של ג'ון ושל ג'ורג' וידיה הגיעו מהר מאוד למפשעותיהם. איך אנחנו יודעים על כך? ג'ורג' בעצמו סיפר על כך מאוחר יותר. הצלמים שהיו במועדון (נוכחותם הייתה דבר שבשגרה כי המועדון נהג לארח אנשים מפורסמים מעולם הקולנוע והמוזיקה בקליפורניה) עטו על השולחן והחלו לצלם אותם. מנספילד לא עשתה מזה עניין אבל ג'ורג' התעצב ושפך כוס של וויסקי וקולה על אחד הצלמים וקוביית הקרח שהייתה במשקה עפה ופגעה בפניה של השחקנית מאמי ואן דורן שנכחה במקום. מאוחר יותר, ג'ון, ג'ורג' ורינגו עזבו אך לא לפני שג'ון התקרב לאוזנה של מנספילד וגילה לה מה היה במשקה שהגיש לה.

מנספילד נהרגה שנתיים מאוחר יותר בתאונת דרכים, ב-29/6/67. האצ'ינס מספר שלאחר מותה, הזדמן לו להיפגש עם ג'ון ושניהם נזכרו במפגש עם ג'יין מנספילד ובנבואה הטרגית של הידיד שלה שקרא בקלפי הטארוט. ג'ון היה באותה תקופה אובססיבי עם נושא הנומרולוגיה ובמיוחד עם המספר 9. הוא ציין בפני ידידו שמנספידל נולדה ב-19 באפריל ונהרגה ב-29 ביוני, כחודשיים לאחר יום הולדתה. הוא ציין שבתאריך הולדתה ובתאריך מותה מופיעה הספרה 9 ושחודש אפריל (החודש שבו נולדה) הוא החודש הרביעי (4) וחודש יוני (החודש שבו נהרגה) הוא החודש השישי (6). ג'ון הוסיף שאם מחברים בין 4 ל-6 מקבלים 10 ושהוא נולד ב-9 באוקטובר (שוב, הספרה 9 מופיעה ביום שבו נולד), שהוא החודש העשירי (10). ג'ון הסיק מכך שהוא ייהרג ביום שבו מופיעה הספרה 9, ושזה יקרה בחודש דצמבר, שזה יוצא חודשיים לאחר יום הולדתו (כמו שקרה למנספילד). כידוע, ג'ון לנון נרצח בניו יורק ביום ה-8 (ובאנגליה זה כבר היה ה-9) של חודש דצמבר, חודשיים לאחר יום הולדתו.268 views0 comments

Comments


bottom of page