top of page
  • Writer's pictureGaby Fiszman

פטי בויד סירבה להשתתף בסרט A Hard Day's Night


פטי בויד החלה את קריירת הדוגמנות שלה בשנת 1962, ובשנת 1963 כבר הייתה דוגמנית עסוקה מאד כשהיו לה 3-4 עבודות דוגמנות שונות בכל יום. פטי עבדה עם מעצבים ידועי שם, כמו אוסי קלארק, ועם הצלמים הטובים ביותר, כמו בריאן דאפי דייוויד ביילי. בנובמבר 1963 הקריירה שלה עלתה מדרגה, כאשר השתתפה בפרסומת לטלוויזיה של החטיף Smiths Crips, אותה ביים במאי אמריקאי שהשתקע בלונדון, בשם ריצ'רד לסטר.


בתחילת שנת 1964 בישרה הסוכנת של פטי, שרי מרשל, שקבעה עבורה מבחן בד (אודישן) בסוכנות לליהוק שחקנים. פטי הניחה שמדובר בליהוק לעוד סרט פרסומת, והתייצבה במועד הפגישה במלון Park Lane Hilton, ולהפתעתה, ראתה במקום את הבמאי ריצ'רד לסטר. פטי שאלה אותו במה מדובר, ולסטר השיב שאסור לו לחשוף את פרטי הפרויקט, שהוגדר כסודי ביותר. גם באודישן לא הסכימו הבוחנים למסור לפטי פרטים, אך מאוחר יותר, אחרי שהודיעו לה שקיבלה את התפקיד, התגלה לה שמדובר בסרט של הביטלס בשם A Hard Day's Night, המתאר 36 שעות בחיי חברי הביטלס. באחת הסצנות בסרט יפגשו חברי הביטלס ארבע תלמידות בית ספר ברכבת ללונדון. פטי הייתה אמורה לגלם את אחת התלמידות אך היא סרבה בטענה שאינה שחקנית ואין לה שאיפות להיות כזאת. פטי הוסיפה שהרעיון לשחק ולדבר מול המצלמות בסרט קולנוע מפחיד אותה, והיא רוצה להמשיך בעבודת הדוגמנות שלה. הסוכנת של פטי, מרשל, לא קיבלה את סירובה והבטיחה לה שיש לה רק שורת טקסט אחת, ושהשתתפותה בסרט של הביטלס מאד יקדם את קריירת הדוגמנות שלה.


בבוקר של ה-2 במרץ 1964 מצאה פטי בת ה-19, את עצמה יושבת בתוך מונית שהסיעה אותה לתחנת הרכבת Paddington Station, כשהיא לבושה במדי בית ספר בצבע אפור, עם עניבת פסים וגרביים לבנות עד הברך. עפ"י ההנחיות שקיבלה, עליה לפגוש מתחת לשעון של התחנה, בדיוק בשעה 8:00, שלוש דוגמניות נוספות לבושות גם הן במדי בית הספר, ולגשת אתן לרציף מספר 1, שם תמתין להן רכבת ובה יפגשו את הבמאי, את צוות הצילום, ואת יתר השחקנים. בשעה היעודה, נסעה הרכבת, כשפטי וחברותיה בתוכה, וכעבור כ-10 דקות היא עצרה בתחנת רכבת מחוץ ללונדון, שם הצטרפו אליהם ג'ון לנון, פול מקרטני, ג'ורג' הריסון ורינגו סטאר. על כך סיפרה פטי:

ג'ון נראה בחור ציני, רינגו נראה החביב ביותר מבין הארבעה, פול היה חמוד, וג'ורג', בעל העיניים החומות והקטיפתיות ושיער בצבע ערמונים, נראה כאיש הכי טוב שראיתי אי פעם. בהפסקת הצהריים, מצאתי את עצמי יושבת על ידו, והרגשתי שהקרבה אליו מחשמלת


בתום הצילומים, כשהתקרבה הרכבת בחזרה ללונדון, פנה ג'ורג' לפטי ושאל אותה:

התנשאי לי?

פטי צחקה, בלי להיות בטוחה האם ג'ורג' רציני או מתבדח. כאשר ראה ג'ורג' שפטי לא משיבה להצעתו, אמר לה:

טוב, אם לא תינשאי לי, אז לפחות תבואי איתי היום לארוחת ערב?

פטי דחתה את הצעתו של ג'ורג' ואמרה שכבר קבעה להיפגש בערב עם בן הזוג שלה, הצלם אריק סווין. למחרת, כשסיפרה על ההזמנה של ג'ורג' למספר חברים, הם חשבו שהיא ירדה מהפסים, והפצירו בה להיענות לו בפעם הבאה. פטי הבינה עד כמה לא הגיוני היה לסרב לבלות עם חבר בלהקת הביטלס, והחלה לחשוב איך להיפרד מבן זוגה בלי לפגוע ברגשותיו. פטי סיפרה על כך:

אני חושבת שבכל מקרה אריק סווין צפה מראש את מה שבסוף קרה, שכן כשסיפר לחבר שלו, הצלם דייוויד ביילי, שאני עומדת להשתתף בצילומים של סרט של הביטלס, הוא השיב שבטח אתאהב בפול מקרטני, ואעזוב את אריק. כשהודעתי לאריק שאני מתכוונת להיענות להצעתו של ג'ורג', הוא היה ממש נסער. הוא בכה ואמר שהוא יזרוק את עצמו אל מתחת לגלגלים של אוטובוס אם אעשה את זה. הוא גרם לי להרגיש שאני אשה רעה, והייתי מודאגת בגללו, אבל לא יכולתי להתכחש למה שהרגשתי כלפי ג'ורג'. בסופו של דבר, הייתי צריכה לקום ולצאת מהזוגיות הזו


עשרה ימים לאחר מכן, הגיעה פטי לאולפני Twickenham כדי להשלים את הצילומים בהשתתפותה עבור הסרט A Hard Day's Night, כשבלבה תקווה שג'ורג' שוב יזמין אותה לצאת אתו. בצילומים שתוכננו לאותו יום היו אמורות פטי וחברותיה לעמוד, כל אחת, מאחורי אחד מחברי הביטלס, ולסדר את שיערו. פטי מיהרה להתייצב מאחורי ג'ורג', ששאל אותה מה שלום בן הזוג שלה. פטי השיבה שהיא זרקה אותו, ואז חייך ג'ורג' ושאל אותה האם עכשיו היא מוכנה לצאת אתו לארוחת ערב. פטי נענתה בחיוב וכבר באותו ערב שניהם סעדו במועדון Garrick Club בקובנט גארדן שבלונדון, כשבריאן אפשטיין הצטרף כדי להשגיח עליהם. על כך סיפרה פטי:

לא התרעמנו על נוכחותו של בריאן אפשטיין בדייט הראשון שלנו. החברה שלו הייתה נעימה והוא ידע לספר לנו הכל על יין, מזון ומסעדות בלונדון. אילו היינו רק שנינו לבד, היינו מרגישים מבוכה, כי היינו מאד צעירים וביישנים

כעבור מספר ימים, ב-17 במרץ, הזמינה פטי את ג'ורג' לביתה כדי לחגוג את יום הולדתה ה-20. פטי הציגה את ג'ורג' בפני בני משפחתה, ומאז, הפכו השניים לזוג בלתי נפרד. הם בילו את רוב זמנם ביחד, ונסעו לחופשות במקומות שונים ברחבי העולם, עפ"י המלצותיו של בריאן, בין היתר באירלנד, מונטה קרלו וטהיטי. בחודש יולי 1964 קנה ג'ורג' בית באישר, סאריי, אותו כינה קינפאוס, ופטי עברה להתגורר בו, דבר שהכניס את היחסים שלהם לשלב רציני יותר. באחד הערבים של דצמבר 1965, בעודם נוסעים במכונית ברחובות לונדון, עצר ג'ורג' את רכבו ואמר לה:

בואי נתחתן. אני אדבר על זה עם בריאן

פטי נענתה בחיוב, והשניים נסעו אל ביתו של בריאן, שם ביקש ג'ורג' מפטי להמתין במכונית. ג'ורג' נכנס פנימה, וכעבור רבע שעה חזר ואמר לה:

בריאן אומר שזה בסדר. אנחנו יכולים להתחתן בינואר


ב-21 בינואר 1966, מוקדם בבוקר, נישאו פטי וג'ורג' במשרד הרישום של אפסום בסאריי. אמנם פטי העדיפה החתונה בכנסייה, אבל בריאן רצה להימנע מהתכנסות של מעריצים, ובחר במקום נסתר. בטכס נכחו בריאן, פול, ששימש כשושבין, ההורים של החתן והכלה, ובני משפחה משני הצדדים. אחריו נערכה בקינפאוס קבלת פנים מצומצמת שכללה רק חברים ובני משפחה קרובים. ג'ון ורינגו לא נכחו משום שהיו באותו זמן בחופשת חורף בטרינידד שבספרד. אפשר לנחש שבאותו ערב, שלחה פטי תודה גדולה לסוכנת שלה, שרי מרשל, שלא הסכימה לקבל את סירובה להשתתף בסרט A Hard Day's Night.


46 views0 comments

Comments


bottom of page