top of page
  • Writer's pictureGaby Fiszman

איפה גר פול מקרטני? תלוי מתי...

אצל פול, התשובה לשאלה איפה הוא גר היא אף פעם לא פשוטה, שכן לפול אין כתובת אחת אלא מספר כתובות...


Cavendish Avenue, London, England

פול רכש את הבית בלונדון ב-13 באפריל 1965, תמורת £40,000, ועבר להתגורר בו, לאחר שסיים לשפץ ולעצב אותו, במרץ 1966. הבית מאד קרוב לאולפני EMI, בו הקליטו הביטלס את מרבית שיריהם, וזה היה מאד נוח עבור פול בימים ההם. מאחר והבית היה מקור משיכה לרבבות המעריצות, שהמתינו מחוץ לשעריו כדי לצפות בו נכנס או יוצא, הפסיק פול להשתמש בו ככתובת המגורים העיקרית שלו, בסוף שנות ה-60, וכיום הוא ממעט לשהות בו, למעט במקרים שבהם ענייניו מחייבים אותו ללון בלונדון. ב-28 ביולי 1968, במסגרת יום הצילומים שערכו הביטלס ברחבי לונדון, המכונה Mad Day Out, הם הצטלמו בחממה הממוקמת בחצר האחורית של הבית הזה.


High Park Farm, Campbelltown, Scotland

פול רכש את החווה בסקוטלנד ב-17 ביוני 1966, תמורת £35,000, כהשקעה, עפ"י עצת יועציו הפיננסיים. זאת, משום שעפ"י חוקי המס בבריטניה באותה תקופה, הוצאות על השקעה הוכרו ע"י שלטונות המס, כהוצאה מוכרת ולכן זה היה צעד שהפחית את תשלומי המיסים הגבוהים של פול. באוקטובר 1969, הסתגר פול עם לינדה, ושתי בנותיהם, הת'ר ומרי, בחווה, כאשר הבין פול שלהקת הביטלס מתפרקת לנגד עיניו. מאוחר יותר רכש פול חווה שכנה, Low Park Farm, על מנת למנוע מסקרנים להשקיף על החווה High Park Farm.


החווה נמצאת קרוב ל-Mull of Kintyre, מקום שהנציח פול בשיר באותו שם, שיצא בנובמבר 1977. מקום נוסף שפול הנציח וקשור למקום הזה הוא אבן פרהיסטורית שמכונה Standing Stone, כאשר כתב יצירה קלאסית בשם זה, שיצאה בספטמבר 1997.


ככל הידוע, פול כמעט ולא מבלה בחווה הזו. בתו, סטלה, ערכה בחווה צילומי אופנה, בשנת 2019, ואף העבירה מספר סלעים גדולים משטחה לחנות שלה בלונדון.


Waterfalls Cottage, Peasmarsh, East Sussex, England

פול רכש את הקוטג' בסאסקס ביוני 1973, תמורת £42,000, ולאחר שעיצב אותו בעצמו, קבע אותו, עד היום, כמקום מגוריו העיקרי באנגליה, וכאן הוא מבלה את ימי הבידוד בתקופת הקורונה. היתרון של הבית הזה הוא הפרטיות שהשטח העצום שמקיף אותו מבטיח לו, והקרבה היחסית ללונדון. פול נוהג לרכוב על סוסו בשטחי הבית הזה.


Hogg Hill Mill, Icklesham, East Sussex, England

בבעלותו של פול, תחנת הרוח Hogg Hill Mill, הקרובה לבית בסאסקס, אותה הפך לאולפנים הפרטיים שלו, Hogg Hill Mill Studio. תחנת הרוח הזו נבנתה בשנת 1790 ושימשה לייצור קמח תירס.


Ranch, Tuscon, Arizona, USA

פול רכש את החווה באריזונה בשנת 1979 וכאן נפטרה לינדה, ב-17 באפריל 1998. מאחר ואמצעי התחבורה העיקרי שמשמש את פול כשמגיע לכאן הוא מסוק, בשטח המנחת ישנו מנחת מסוקים. ככל הידוע, ממעט פול לבלות כאן, אם כי ידוע שילדיו פוקדים את המקום מדי פעם.


Amagansett, The Hamptons, New York, USA

פול רכש את הבית הקרוב לעיר ניו יורק, בשנת 2009. פול וננסי מבלים זמן רב בבית הזה, הנחשב יחסית לצנוע בהשוואה לבתים שבשכונה שברובם, מאוכלסים ע"י ידוענים, ביניהם ג'רי סיינפלד, ביונסה, פריס הילטון, רנה זלווגר, קלזי גריימר, מרת'ה סטיווארט, מת'יו ברודריק, רוברט דאוני ג'וניור, בילי ג'ואל, סטיבן ספילברג, האווארד סטרן, קלווין קליין, אלק בולדווין, ג'וליאן מור, ברוק שילדס, ג'ון בון ג'ובי, גוונת' פלטרו, רלף לורן, רוברט דה נירו, ג'ניפר לופז, סקרלט ג'והנסון, ריצ'רד גיר, פול סיימון, ועוד. גם לבתו של פול, סטלה, בית באזור זה.


Fifth Avenue, New York City, USA

פול רכש בשנת 2015 פנטהאוז בבניין שמשקיף אל הסנטרל פארק, שבעיר ניו יורק, תמורת 15.5 מיליון דולר. בפנטהאוז שלוש קומות ו-10 חדרים.


295 views0 comments

Comentarios


bottom of page