top of page
  • Writer's pictureGaby Fiszman

הפגישה האחרונה של פול ורינגו עם ג'ורג'

פול מקרטני, רינגו סטאר וג'ורג' הריסון, נפגשו בפעם האחרונה ביחד בצהריים של יום שני קר וגשום, ב-12 בנובמבר 2001, עפ"י בקשתו של ג'ורג'. היחסים שלו איתם היו מורכבים, במיוחד בשנות הביטלס האחרונות ובמיוחד עם פול, וג'ורג' לא רצה לעזוב את העולם הזה בלי לחדש את יחסי האהבה שהיו פעם. הוא רק הצטער שלא יכול היה לעשות דבר דומה עם ג'ון.


פול ורינגו הגיעו, כל אחד בנפרד, לניו יורק כדי להיפרד מחברם ג'ורג'. ההחלטה על המפגש נולדה אחרי שנודע להם שלג'ורג' כבר לא נותר זמן רב לחיות.


פול היה הראשון שהגיע לפגישה בטיסה מלונדון. רינגו הגיע ברב מבוסטון, שם טופלה בתו בת ה-31 שסבלה מגידול במוח.


שלושת החברים נפגשו לארוחת צהריים בבית המלון שבו שהה ג'ורג', ולמרות שהוא היה כבר מאוד חולה השלושה צחקו והתלוצצו במשך שעות, בזמן שהם נזכרים בימים ההם מהעבר. היה ניכר שג'ורג' שאב כוח ואנרגיות חיוביות מהפגישה האחרונה עם שניים מחבריו הקרובים ביותר. במהלך הארוחה ג'ורג' אכל מזון צמחוני ושתה מים.


חבר מאוד קרוב של פול סיפר את מה ששמע ממנו אודות הפגישה:

במשך השנים היו ביניהם חילוקי דעות אבל הם השאירו אותם בצד ברגע שהבינו עד כמה כל אחד משמעותי עבור האחרים. הם ידעו שזה הערב האחרון שלהם ביחד וזה היה ממש מרגש. היו שם דמעות, אבל בעיקר היה צחוק. פול אמר לג'ורג' ולרינגו שהוא אוהב אותם כאילו היו האחים שלו. הם העלו זיכרונות מהימים הראשונים של הביטלס בהמבורג ומהניסיונות שלהם בסמים. היה ביניהם הרבה חום ואהבה. ג'ורג' היה במצב רוח טוב, חייך והיה נראה מאושר ושמח לראות את חבריו. עמוק בפנים הוא ידע שאלה הרגעים האחרונים שלהם ביחד. כמובן שהיו דמעות, אבל רק כאשר הם נפרדו. רוב הזמן ג'ורג', פול ורינגו שכחו את מצבו של ג'ורג', וכולם התנהגו כאילו הם לא נפרדו במשך 30 שנה.


בתום הארוחה בני משפחתו של ג'ורג' והאחרים שנכחו בארוחה עזבו את החדר כדי להשאיר את שלושת החברים לבדם בפעם האחרונה. פול סיפר שהשלושה ישבו צמודים אלה לאלה אחזים זה בידיו של זה. פול תמיד סיפר שבפגישה הראשונה שלו עם ג'ורג' הם סיפרו האחד לשני בדיחות והתפקעו מצחוק. היה מאוד מתאים שהפגישה האחרונה תהיה גם היא מלווה בבדיחות וצחוקים. לפול, רינגו וג'ורג' היו הרבה דברים לומר האחד לשני אך דווקא ג'ורג' היה זה שהכניס נופך של הומור לאותו ערב. הוא הצחיק את כולם. למרות שהוא היה קרוב למות, הוא לא נתן לזה לקלקל לו את חוש ההומור שלו.


אחת מנקודות השיא היה כאשר השלושה נזכרו כיצד איבד ג'ורג' את בתוליו בחדר המעופש בבית הקולנוע במבי קינו בהמבורג כאשר שלושת הביטלס האחרים שהיו במיטות הסמוכות עודדו אותו בצעקות בזמן המעשה, וצחקו ומחאו לו כפיים כאשר הוא סיים להתעלס עם בת זוגו הבלונדינית והיפה.


הרופא שטיפל בג'ורג', ד"ר גיל לדרמן, נכח גם הוא בחלק מהפגישה וסיפר:

זה היה מפגש משמח, בכלל לא מפגש עצוב. השלושה בילו שעות באותו יום ונזכרו בימים ההם. בשבילי, זו הייתה תופעה ייחודית. חוויה מדהימה. אלה היו האלילים של החיים שלי, שלושה מהאנשים החשובים ביותר של המאה ה-20. היו דמעות, אבל ג'ורג' היה כל הזמן מאוד שמח. אחרי שפול ורינגו עזבו, הוא נשאר רגוע ומאוד שמח. הפגישה הזו הייתה בעלת משמעות רבה עבורו.


בשלב מסוים אחרי ארוחת צהריים, פרש ג'ורג' כדי להמשיך לקבל את הטיפול שלו בבית החולים של אוניברסיטת סטטן איילנד ורינגו חזר לבתו, בבוסטון. פול התעקש להישאר במלון עד שג'ורג' חזר. הוא בילה את שארית היום עם ג'ורג' ועם אשתו, אוליביה, נהנה מהרגעים האחרונים שלהם ביחד.


ג'ורג' בן ה-58 הלך לעולמו שבועיים לאחר מכן, ב-29 בנובמבר 2001 בשעה 1 ועשרים דקות אחר הצהריים, בבית בלוס אנג'לס ששכר פול.


גופתו של ג'ורג' נשרפה בבית האלמין Hollywood Forever Cemetery, ואפרו פוזר במפגש שבין נהר הגנגס והימונה, באלאהבד, קרוב לורנאסי, הודו, ע"י משפחתו הקרובה, במסגרת טקס שנערך עפ"י המסורת ההינדית.


ג'ורג' אמר פעם:

המוות הוא בדיוק הרגע שבו החליפה שלך יורדת ואתה מולבש בחליפה האחרת שלך. אתם לא יכולים לראות את זה כרגע, אבל זה בסדר. אל תדאגו


45 views0 comments

Comments


bottom of page