top of page
  • Writer's pictureGaby Fiszman

תעמוד על יד ביטל אחד שיכור ותראה מה קורה לך

ב-12 במרץ 1974, בעיצומה של התקופה הקרויה "סוף השבוע האבוד", ביקרו, לא בפעם הראשונה, ג'ון לנון, בת זוגו מאי פאנג, וידידו הקרוב, הארי נילסון, במועדון הלילה הנודע Troubadour בלוס אנג'לס. באותו ערב הייתה במועדון הופעה של הצמד The Smothers Brothers, שהוא צמד של אחים מוזיקאיים וקומיקאיים שביצע מוזיקת פולק ופעל די בהצלחה מאז 1964.


הנה הצמד The Smothers Brothers בהופעה משנות ה-70, מבצע את My Old Man:


באותו ערב הציג נילסון לג'ון בפעם הראשונה משקה בשם Brandy Alexander, המורכב מברנדי וחלב. ג'ון מיד התאהב במשקה הזה, שטעמו הזכיר לו מילקשייק ולכן היה לו קל לשתות ממנו כמויות גדולות, דבר שגרם לו להשתכר כמעט בלי לשים לב. Brandy Alexander הפך די מהר למשקה המועדף על ג'ון בתקופה הזו. די מהר באותו ערב השתכרו ג'ון ונילסון, ועל כך סיפר ג'ון:

השתכרתי והתחלתי לצעוק. זו הייתה הפעם הראשונה ששתיתי Brandy Alexander, שזה משקה של ברנדי וחלב. הייתי עם הארי נילסון, שלא עצר אותי ולהיפך, עודד אותי להמשיך לשתות. בדרך כלל יש איתי מישהו שאומר לי "אוקיי, לנון, עצור". הפעם לא היה.


תוך זמן קצר, עוררו השניים מהומה וצעקות במועדון והפריעו להופעה של הצמד The Smothers Brothers. השחקן פיטר לורפור, שישב בסמוך לשולחן של ג'ון צעק עליו כדי שיפסיק להפריע, אבל זה רק דרבן את ג'ון להמשיך עוד. קן פריץ, המנהל של הצמד The Smothers Brothers, ניגש לג'ון כדי לבקש שלא יפריע להופעה אך השיחה בין השניים התלהטה במהרה, ופריץ הרים את זרועו. ג'ון הרים את אגרופו הימני והתנדנד לעברו, תוך שהוא שופך על פריץ מהמשקה שלו, וברגע זה התפתחה קטטה. מיד נגשו למקום הארוע אנשי הביטחון שניסו להפריד בין הניצים.

ג'ון סיפר על כך:

התחלנו לצעוק על The Smothers Brothers. אני חושב שכמעט דפקנו להם את ההופעה


מספר צלמים החלו לצלם את המתרחש וואז ג'ון צעק לעבר אחד מהם "לך תזדיין". הצלם לא נשאר לחייב ואמר לו "אמרת לי לך תזדיין?" וג'ון השיב "לא, אמרתי למלצרית" והצביע למלצרית שהייתה בקרבתם. גם זו לא נשארה חייבת וצעקה לעבר ג'ון "לך אתה תזדיין".


בסופו של דבר, סולקו ג'ון ונילסון מהמועדון, יחד עם השחקנית פאם גרייר, שישבה קרוב לשולחן שלהם ובטעות נחשדה כמשתתפת במהומה. כל זה, כשמאי פאנג רצה אחריהם. תוך כדי דחיפות החוצה, נתן ג'ון לאחת המלצריות שנקלעה למקום מכה, לא בכוונה.


למרות שג'ון ונילסון היו אלה שהתחילו את המהומות, נחלצו האחים סמות'רס, טום ודיק, להגנתו של ג'ון ואמרו לתקשורת שהם אלה שהתחילו כשהקניטו את ג'ון במהלך הופעתם. האחים סמות'רס גם האשימו את התקשורת שהוציאה את התקרית מכל פרופורציה:

אמנם הצעקות וקריאות הביניים הפריעו מאד להופעה שלנו אבל לאף אחד בקהל לא היה באמת איכפת ואנשים די נהנו מהמהומה, אבל פתאום היו מכות וההופעה נפסקה


למחרת שלחו ג'ון ונילסון זר פרחים לאחים סמות'רס בצירוף פתק שבו היה כתוב:

לטום ודיק: בבקשה קבלו את הפרחים האלה כמחווה לשלום. אנו מתנצלים בכנות על נימוסים הרעים שלנו. באהבה ובדמעות, ג'ון והארי


כמו כן, כתב ג'ון מכתב התנצלות לגרייר. לגבי המלצרית שטענה שקיבלה ממנו מכה בשגגה, טען ג'ון להגנתו שזה מעולם לא קרה, ובכל זאת הסכים לשלם לה פיצויים. על כך הוא סיפר:

הייתה איזו בחורה שטענה שהרבצתי לה, אבל זה לא נכון. היא פשוט רצתה להוציא ממני כסף והייתי חייב לשלם לה, כי חשבתי שזה יפגע במאמצים שלי לקבל אזרחות אמריקאית. אז נכון שהייתי שיכור, אבל שימו לב שכשזה נוגע לשחקן הקולנוע משנות ה-40, ארול פלין, שהרבה להשתכר, התקשורת כותבת "אלה היו הימים, שגברים התנהגו כגברים", וכשאני משתכר, אני מוצג כבושה לחברה. אז עשיתי טעות, אבל לעזאזל, אני בן אדם


גם נילסון סיפר על התקרית:

האירוע הזה הרס את לי את המוניטין למשך 10 שנים. תעמוד על יד ביטל אחד שיכור ותראה מה קורה לך


זו לא הייתה הפעם הראשונה שג'ון הסתבך כשביקר במועדון Troubadour. מספר ימים קודם לכן, דיווח המגזין רולינג סטון, כי ג'ון הגיע עם מאי פאנג והגיטריסט ג'ס אד דייויס למועדון הזה, כששניהם שיכורים ולג'ון הייתה דבוקה תחבושת הגיינית מסוג קוטקס על המצח. ג'ון כבר השתכר לפני שהגיעו למועדון Troubador, במהלך ארוחת ערב במסעדת Larrabee בסנטה מוניקה. במהלך אותה ארוחת ערב, כשהוא כבר שתוי, נכנס ג'ון לשירותי הנשים ויצא מהם עם התחבושת דבוקה על המצח. מאי פאנג התחננה בפניו שיסיר אותה אבל ג'ון סירב. וכך כולם הגיע למועדון Troubadour כדי לראות את הופעתה של זמרת הנשמה מממפיס, אן פיבלס, המוכרת בשל הלהיט שלה I Can't Stand The Rain.


הנה השיר I Can't Stand The Rain בביצוע אן פיבלס:


בסוף הערב, לפני שעזבו את המועדון, ניגשה אל ג'ון המלצרית ששירתה את השולחן ושאלה אותו למה הוא לא משאיר לה טיפ. ג'ון הסתכל עליה ואמר לה:

את יודעת מי אני?

המלצרית, ללא היסוס, ענתה לו:

כן, אתה אידיוט עם קוטקס על המצח


1 view0 comments

留言


bottom of page