top of page
  • Writer's pictureGaby Fiszman

פול ומגי - סיפור אהבה מאחורי הגב

בשנת 1966 עבדה מגי מקגיברן, בת ה-20, כאומנת של ניקולס, בנם של מריאן פיית'פול וג'ון דנבר ולכן התגוררה בדירתם, שבצ'לסי, לונדון. יום אחד צלצל פול מקרטני באינטרקום של הדירה ומגי הודיעה לו של בעליה דירה לא נמצאים, אבל כשהבינה שמדובר בפול מקרטני בכבודו ובעצמו, היא הזמינה אותו לעלות לדירה. מגי ופול שוחחו ביניהם ארוכות וכששעת הצהריים הגיעה אכלו ביחד מתבשיל העוף שהכינה לניקולס הקטן. פול המשיך לבקר בדירה כדי להתראות עם מגי, בעיקר כשדנבר ופיית'פול לא היו בבית. זאת, למרות שבאותה עת היה בן הזוג של ג'יין אשר.


כעבור כחצי שנה, בזמן שהביטלס הקליטו את האלבום Revolver, הגיע פול לדירה כדי להשמיע לדנבר ולמספר חברים הקלטות שהביא מהאולפן. באותו לילה, לאחר שהחברים עזבו את הדירה ודנבר ופיית'פול הלכו לישון, שכבו פול ומגי בחדרה.


מאחר ופול לא היה מעוניין שהרומן שלו עם מגי יתגלה ע"י ג'יין, הזוג נזהר לא להיראות בפומבי, ועיקר הפגישות ביניהם המשיכו להתקיים בדירה, או בריג'נטס פארק, בזמן שפול טייל עם כלבתו, מרת'ה, או בטיולים מחוץ לעיר. כעבור כשנה, התחילה מגי לבלות לילות בביתו של פול בלונדון, מבלי שג'יין ידעה על כך. במקביל למערכת היחסים שקיים פול עם מגי, ועם ג'יין, נרקמה מערכת יחסים נוספת, עם אישה אחרת בשם פרנסי שוורץ.


בשנת 1968 התחילו לצוץ קשיים בקשר בין פול לג'יין ובחודש יולי היא הודיעה שהאירוסין שלה לפול מבוטלים והקשר בין השניים הסתיים. מקביל, נמשך הקשר בין פול למגי ביתר שאת.


ב-1 בספטמבר 1968 קיבלה מגי מברק מפול, בו הוא כתב:

טסים לשמש. מכונית תאסוף אותך בשעה 20:00. באהבה, פול.


בשעה הייעודה הגיעה מכונית שאספה את מגי לביתו של פול, ומשם למטוס פרטי שהטיס אותם למלון מפואר באי סרדיניה שבאיטליה. במהלך החופשה שאל אותה פול מה דעתה לגבי חתונה אבל תשובתה של מגי, שזו אפשרות מתישהו בעתיד, ציננה את התלהבותו. בוקר אחד, בעודם מטיילים בחופי האי, צולמו השניים ע"י צלם פפרצי שמכר את התמונה לעיתון Sunday People. התמונה פורסמה תחת הכותרת Paul McCartney's new girlfriend (בת זוגו החדשה של פול מקרטני) ומגי אישרה את נכונות הידיעה, לאחר שפול אישר לה לעשות כן.


זמן קצר אחרי שחזרו מסרדיניה, צלצלה מגי לביתו של פול ובצד השני של הקו ענתה לו, להפתעתה, אשה אחרת, לינדה איסטמן. זמן מה אחר כך, בשעת לילה מאוחרת, הגיע פול לביתה של מגי כשהוא נראה מדוכדך ולחוץ. פתאום החל פול לייבב ובלי לתת הסברים אמר לה שעליו ללכת ועזב את הדירה. כעבור יומיים, ב-12 במרץ 1969, גילתה מגי מאמצעי התקשורת שפול ולינדה התחתנו. מגי הייתה המומה, שכן פול, שהיה בן זוגה בשנה וחצי האחרונות, מעולם לא אמר לה שהוא עומד להתחתן עם מישהי אחרת, או שהקשר ביניהם נגמר.


בשנת 1971, נכנסה מגי למערכת יחסים עם חבר להקת המודי בלוז לשעבר, דני ליין. כאשר הצטרף ליין ללהקת ווינגס, נפגשו פול ומגי לראשונה מאז 1969. המפגש בין השניים היה חם ולבבי והם התחבקו דקות ארוכות.


בסוף שנת 1974, בזמן שערכה קניות לקראת חג המולד בסניף הלונדוני של בית הכלבו Harvey Nichols, בדקה מגי בגד ובעודה מתלבטת האם לרכוש אותו שמעה קול מאחוריה האומר לה שהבגד נראה נהדר עליה. מגי הסתובבה וראתה מולה את פול שחיפש מתנה לחג עבור לינדה. השניים דיברו קצרות ונפרדו לשלום.


2 views0 comments

Comments


bottom of page