top of page
  • Writer's pictureGaby Fiszman

על ג'ון, בריג'יט ברדו ומה שביניהם

כאשר הביטלס נדרשו למלא עבור המגזין "ניו מיוזיקל אקספרס" ב-1963 את העדפותיהם בתחומים שונים, על השאלה מי היא השחקנית האהובה עליהם, השיבו פול, ג'ורג' ורינגו: בריג'יט ברדו. מפתיע שדווקא ג'ון כתב ג'וליאט גרקו, שכן הוא היה האובססיבי ביותר סביב ברדו. בבית ילדותו מנדיפס, פוסטרים עם תמונותיה של ברדו עיטרו את קירות חדרו (ראו תמונה מצורפת מאחת הקירות בחדרו); גם על התקרה מעל מיטתו תלה ג'ון פוסטר גדול של ברדו כדי שיוכל לשכב, לראות אותה ולפנטז; בבית הספר לאמנויות שבו הוא למד, כמעט כל ציוריו כללו דמות של אישה בלונדינית שהזכירה את בריג'יט ברדו; בהמבורג ג'ון כינה את אסטריד קירשהר, החברה הבלונדינית והיפה של סטיוארט סאטקליף, בריג'יט ברדו הגרמנייה; ג'ון לחץ על הנשים שיצא איתן, כולל סינטיה, מי שתהפוך לאשתו, לצבוע את שיערן לבלונד, להדגיש את עיניהן באיפור שחור וללבוש חצאית צמודה כדי להיראות כבריג'יט ברדו; בביתם של ג'ון וסינטיה, קנווד, הייתה לג'ון תמונה ממוסגרת של בריג'יט; כאשר הביטלס הכינו את הדמויות שיופיעו בעטיפת האלבום "מועדון הלבבות הבודדים של סמל פפר" בחר ג'ון בבריג'יט ברדו (אם כי דמותה לא נכללה בגלל חוסר מקום).


כאשר הביטלס הגיעו בפעם הראשונה לפאריז, בינואר 1964, כדי להופיע בתיאטרון אולימפיה, בקשתם מהאמרגן הצרפתי הייתה לפגוש את בריג'יט ברדו. לפי העיתונאי מייקל בראון, חברם של הביטלס שהתלווה אליהם למסע ההופעות בפריז, הבקשה לא מולאה שכן ברדו הייתה באותה עת בברזיל ובמקום פגישה נציגיה שלחו לבחורים קופסת ממתקים עם פתק התנצלות שבו כתבו "הבה נקווה שממתקים אלה יהיו פיצוי הולם על היעדרותה". עם זאת, הצלם הצרפתי ז'אן-מארי פרייה סיפר שדווקא כן התקיימה פגישה בין הביטלס לבריג'יט ברדו במלון שבו הם שכנו, ג'ורג' V. לדבריו כשברדו נכנסה לסויטה שלהם הם עמדו בפינה משותקים מתבוננים בה. ברדו התיישבה בפינת החדר, מבוישת, מסתכלת עליהם כאילו הם תמונה בעטיפה של תקליט. עם זאת, העובדה שהצלם הצרפתי לא תיעד את הרגע מעוררת ספקות לגבי אמינות גרסתו.


בשלב מאוחר יותר בקריירה שלהם היה אירוע שלא יצא לפועל שיכול היה להפגיש בין הביטלס לבריג'יט ברדו. וולטר שנסון, המפיק של "לילה של יום מפרך", רצה להפיק סרט קומי על שלושת המוסקטרים בהשתתפות הביטלס ובריג'יט ברדו כליידי דה ווינטר. כאמור, זה לא קרה.


רק במאי 1968 פגש ג'ון לנון את בריג'יט ברדו. לפי חברו הטוב, פיטר שוטון שבאותה תקופה עבד כעוזרו האישי, נציגיה של בריג'יט ברדו ששהתה באותה עת בלונדון, הזמינו את הביטלס, באמצעות שיחה טלפונית עם דרק טיילור, קצין העיתונות שלהם, לבקרה בסויטה שלה במלון מייפייר. באותה תקופה פול היה בסקוטלנד ומסיבות לא ברורות ג'ורג' ורינגו נענו בשלילה להזמנה (כנראה שאז כבר ירד להם החשק ממנה). ג'ון כמובן הסכים לבוא לפגישה בשמחה וטיילור מיהר להצטרף. פיט שוטון התחנן לבוא אף הוא אך מאחר וברדו ביקשה מפורשות שאנשים זרים לא יצטרפו לפגישה, למעט טיילור, שוטון נשאר בבית. טיילור הודיע שרק ג'ון יגיע אבל בגלל בעיות שפה לא הובן היטב וברדו דאגה להזמין ארבע חברות כדי שלא תמצא את עצמה לבדה מול ארבעת הביטלס פלוס טיילור. היא גם הזמינה שולחן לכל החבורה במסעדת הפאר פארקס.


בזמן נסיעתם של ג'ון וטיילור לבית המלון היה ג'ון כל כך מרוגש ולחוץ שכדי להירגע לקח LSD ואף שפך חלק גדול מהמנה על רצפת המכונית. כאשר סופסוף פגש ג'ון את האישה שכל כך חשק מאז נערותו כל מה שהצליח להוציא מפיו היה "הלו" בזמן שלחץ את ידה. מאחר ובריג'יט ברדו וחברותיה לא ידעה אנגלית וג'ון וטיילור לא דיברו צרפתית לא נוצרה תקשורת ביניהם וג'ון נעמד במרכז החדר ועישן סיגריה בעוד שברדו וחברותיה שוחחו ביניהן בפינת הסויטה. אף אחד לא ממש נהנה מאותו ערב.


מאחר ופול, ג'ורג' ורינגו נעדרו מהפגישה דאגה ברדו ששלושה בחורים שהכירה יוזמנו במקומם למסעדת פארקס המפוארת, שם המתין להם השולחן שהוזמן. אלא שג'ון וטיילור שהרגישו כי הפגישה הולכת להיות כישלון טוטאלי התנצלו והודיעו כי לא יצטרפו לארוחה. החבורה הצרפתית יצאה למסעדה וג'ון וטיילור נשארו בסויטה. ברדו וחבריה שבו בשעות הקטנות של הלילה ומצאו את ג'ון וטיילור ממתינים. ברדו הושיטה לג'ון גיטרה וביקשה ממנו לנגן כמה שירים. בזמן שג'ון נתן לברדו וחבריה הופעה פרטית, טיילור ישן על אחת הספות, עד שהשניים עזבו.


ג'ון סיפר לחברו, פיטר שוטון כי הפגישה הייתה "איומה ויותר גרועה מהפגישה עם אלביס". יותר מאוחר סיכם ג'ון את הפגישה כך: "פגשתי את בריג'יט ברדו כמה שנים מאוחר מדי. אני הייתי על סמים והיא הייתה בדרכה החוצה". ועל כך אומרים שהפנטזיה טובה מהמציאות.


43 views0 comments
bottom of page