top of page
  • Writer's pictureGaby Fiszman

כאשר ג'ורג' פגש את המלאכים נהייה אשכרה גיהנום

ב-4 בדצמבר 1968 הופץ לצוות חברת Apple תזכיר חתום ע"י ג'ורג' הריסון, שאמר:

חברי חבורת Hell's Angels יהיו בלונדון במהלך השבוע הבא, בדרך לצ'כוסלובקיה. הם יהיו שתיים-עשר במספר, ילבשו מעילי עור שחורים ויהיו רכובים על אופנועים. הם יגיעו בוודאות ל-Apple ושמעתי שהם יעשו שימוש במתקנים שלה. הם ייראו קשוחים וכאילו יעשו לכם נזק אבל הם מאוד ישירים ועושים דברים טובים, אז אל תפחדו מהם או תגבילו אותם. נסו לסייע להם מבלי להזניח את עבודתעם ב-Apple ובלי לתת להם להשתלט על כל הרחוב.


ג'ורג' הכיר את חברי חבורת האופנועים הידועה לשמצה, Hell's Angels, במהלך הביקור שלו בהיי האשבארי בסן פרנסיסקו ב-7 באוגוסט 1967. באותו ביקור מצאו את עצמם ג'ורג', פטי, אשתו, ניל אספינל, דרק טיילור ומאג'יק אלכס מוקפים ע"י מעריצים, רובם מסוממים, כאשר אחד מחברי Hell's Angels, פריסקו פיט, סייע להם להיחלץ מההמון, ואפשר להם להגיע בבטחה למכוניתם. לאות תודה אמר לו ג'ורג': "אם תבוא אי פעם לאנגליה, תבוא לבקר אותנו".


דרק טיילור, קצין העיתונות של חברת Apple, קיבל בוקר אחד שיחת טלפון מהמכס כאשר בצד השני של הקו שאל אותו פקיד האם זה נכון שחברת Apple תשלם עבור הובלת 17 אופנועים מסוג הארלי דוידסון שיישלחו לאנגליה מסן פרנסיסקו. דרק לא רצה להמרות את הוראותיו של ג'ורג' והסכים שחברת Apple תשא בכל העלות.


חברי Hell's Angels הגיעו למשרדי Apple לקראת סוף דצמבר 1968. למרבה המזל, מרבית חבריו לא הורשו להגיע לאנגליה בגלל האשמות פליליות ועונשי מאסר על תנאי כנגד חלק גדול מחברי החבורה, ורק שניים, פריסקו פיט ובילי טאמבלוויד התייצבו.

פיטר בראון, אחד מבכירי Apple, סיפר בספרו, The Love You Make משנת 1983:

הגעתם של חברי Hell's Angels הפסיקה את כל הפעילות בחברה. העובדים ניסו לא לבהות בהם כשהם עברו במזדרון עד שהם הגיעו למשרד של דרק טילור, שם גם אני הייתי. אחרי שתיקה הושטתי את ידי אל פריסקו פיט ואמרתי לו בצורה נעימה ככל האפשר "נעים להכיר אותך". פריסקו השיב "אני בטוח" ומיד יצאו מהחדר.


ניל אספינל, מנכ"ל Apple, סיפר באנתולוגיה:

כאשר חברי Hell's Angels הגיעו הם אמרו "ג'ורג' אמר שזה בסדר". בסופו של דבר הם גרו ב-Apple והפחידו את כולם


דרק טיילור סיפר באנתולוגיה:

לא רק חברי Hell's Angels הגיעו. אחרים הגיעו איתם: משפחה חסרת בית מקליפורניה עברה להתגורר ב-Apple והתגוררה באחד המשרדים. חברי Hell's Angels היו יושבים על הרצפה, עושים שריטות על הקירות, מפליצים, ודברים נוראים אחרים.


בין היתר, באו חברי Hell's Angels למסיבת חג המולד שנערכה במשרדי Apple, ב-23 בדצמבר 1968, עבור צוות העובדים וילדיהם. המסיבה החלה בשעה 14:30 והיו בה קוסם, עץ חג המולד ושפע של מזון, כולל תרנגול הודו שנחשב באותה שנה לגדול ביותר בכל בריטניה, שתייה וסמים. ג'ון לנון ויוקו אונו, מחופשים לסבא וסבתא חג המולד, קיבלו את פני הילדים.


פתאום, במהלך המסיבה, החליט פריסקו להודיע בדרך מאד לא רגילה שהוא רוצה לאכול. הוא אמר:

מה לעזאזל קורה כאן? אנחנו רוצים לאכול! למה צריך להמתין עד השעה 19:00 כדי שיגישו את האוכל? יש הודו ענק במטבח ואני רוצה אותו עכשיו!


ריצ'רד דיללו, עוזרו של דרק טיילור, מספר בספרו The Longest Cocktail Party משנת 1972:

ג'ון לנון, שהיה בשלב הזה בחייו צמחוני, הרים את מבטו והסתכל על דמותו המפחידה של פריסקו פיט במבוכה מוחלטת. הוא לא ידע דבר על תרנגול ההודו הגדול ביותר בבריטניה שיוגש במסיבה.


פיטר בראון ניסה להסביר לפריסקו פיט שהוא יצטרך לחכות עוד זמן מה עד שיוגש תרנגול ההודו, ואז חטף ממנו אגרוף באף. ברגע שסופסוף הוכנס תרנגול ההודו לחדר ועוד לפני שהונח על השולחן, פרצה מהומת אלוהים. ניל אספינל סיפר:

תרנגול ההודו הענק הופיע על מגש גדול כשארבעה אנשים נושאים אותו. במרחק של כ-10 מטר מהשולחן שבו הם עמדו להניח את תרנגול ההודו, התנפלו עליו חברי Hell's Angels והכל נעלם: כנפיים, רגליים, חזה, הכל. כשהמגש הגיע לשולחן כבר לא היה בו כלום. הם קרעו את תרנגול ההודו לחתיכות, אחרי שרמסו ילדים מתחת לרגליהם כדי להגיע אליו. מעולם לא ראיתי דבר כזה.


ג'ורג' הריסון, שהזמין את חברי Hell's Angels, בכלל לא הופיע במסיבה. הוא אמר:

לא באתי כי ידעתי שיהיו בעיות.


צוות העובדים של חברת Apple החליט שזה הספיק להם, אבל לא ידעו איך להיפטר מחברי Hell's Angels. ניל אספינל סיפר:

הם התבקשו לעזוב את Apple, אבל אמרו:

לא אתה זה שהזמין אותנו, אז אתה לא יכול לבקש מאיתנו לעזוב

בלית ברירה נאלץ ג'ורג' עצמו להיות זה שיבקש מהם לעזוב, ואז החליט לגשת אליהם ולשאול אותם:

אתם מזיזים מפה את החפצים שלכם הלילה?

ואז פנה אליו אחד מחבר Hell's Angels ושאלה אותו:

אתה מסלק אותנו?

ג'ורג' ענה לו:

יין ויאנג, ראש וזנב, כן ולא.

ואז הם אמרו לו:

טוב. אם אתה מנסח את זה ככה, ג'ורג', כמובן שנעזוב

מאז לא ראו אותם יותר.


כשנה מאוחר יותר, ב-6 בצמבר 1969, הופיעה להקת הרולינג סטונס בהופעת חינם בקליפורניה, שניתנה במסגרת הפסטיבל Altamont Speedway Free Festival, כאשר חברי Hell's Angels הועסקו כאנשי הביטחון של הלהקה כדי לשמור על הסדר, עד כמה שזה נשמע הזוי. במהלך ההופעה הוכו אנשים מהקהל שדחפו, ומעריץ בן 18 בשם מרדית' האנטר, נהרג


0 views0 comments

Comments


bottom of page