top of page
  • Writer's pictureGaby Fiszman

ההונאה של מג'יק אלכס והסמים של ג'ון וג'ורג' או...למה עזבו ג'ון וג'ורג' את האשרם של המהרישי? -חלק שני

ניוהאן אלכסיס מרדס, היה חבר טוב של הביטלס, בעיקר של ג'ון, וכמעט שכנע אותם, בשנת 1967, לרכוש לעצמם אי ביוון. כשהוקמה .Apple Corps Ltd הוא הועמד בראש Apple Electronics, על רקע השכלתו בתחום האלקטרוניקה והמצאותיו, שהלהיבו את הדמיון של ג'ון. בין ההמצאות הדמיוניות הללו ניתן לציין שדה כוח שנועד להרחיק מעריצים, קירות שמשמיעים מוזיקה צבע שהופך חפצים לבלתי נראים ותחנת רדיו שמשדרת את דברי המהרישי לכל רחבי העולם ומספקת חשמל לכל האזור.


מרדס הגיע לרישיקש בסוף מרץ 1968, אך כוונותיו לא היו לתרגל מדיטציה, ואכן איש לא ראה אותו אי פעם מודט, אלא, כפי שסיפר לצ'רלי לוטס, נשיא תנועת ההתחדשות הרוחנית של מהרישי (Spiritual Regeneration Movement), ששהה באשרם של המהרישי, מטרתו הייתה להרחיק את הביטלס ממהרישי.


מרדס גם זלזל באנשים ששהו באשרם ותאר אותם בתור "שחקניות אמריקאיות מדרגה שנייה, נשים זקנות חולות נפש, ושלל בנות אבודות ויפות". אבל אשה אחת משכה את תשומת לבו של מרדס: סטונדטית בלונדינית מברוקלין בשם רוזלין בונאס. מייק דולן, ששהה בחדר סמוך לחדרה, סיפר שמבעד לקירות הדקים יכול היה לשמוע מדי לילה את קולות המפגשים האינטימיים בין השניים. כך, די מהר פשטה השמועה על הקשר בין מרדס לבונאס עד שנודע שבכוונת המהרישי לסלק אותה מהאשרם. עם או בלי קשר, החלו מרדס ובונאס להפיץ במקביל שמועות כי מהרישי הטריד אותה מינית. מרדס טען שעקב אחר המהרישי וראה אותו מנסה לחבק את בונאס בחדרה. לא ברור האם מרדס שיקר או לא, מה שבוודאי ידוע הוא שבונאס סיפרה לו, לסינתיה, לפטי ולתום סימקוקס, שחקן הוליוודי שגם שהה באשרם, כי מהרישי הטריד אותה מינית.


כאשר שמעו על כך ג'ון וג'ורג', שכבר התחילו לפתח כעסים כלפי המהרישי כשהגיעו למסקנה שהוא מנצל אותם כדי לקדם את תנועתו, התכנסו, הם בנות זוגם ומרדס ודנו כל הלילה מה עליהם לעשות. מרדס אמר להם שעליהם לעזוב מיד, ואילו סינת'יה ופטי סירבו להאמין לאמינות הסיפור בעניין ההטרדה המינית. ג'ון וג'ורג' החליטו לברר את העניין למחרת ולשמוע את גרסתו של המהרישי. למחרת בבוקר, ב-10 באפריל, נכנסו ג'ון וג'ורג' למגוריו של המהרישי ושוחחו אתו לבדם. כעבור 20 דקות הם יצאו החוצה כשהם מודיעים לו שהם עוזבים. ג'ון וג'ורג' חזרו זועמים לחדריהם כדי לארוז, בעוד שסינת'יה ופטי, מתחננות בפניהם כי יירגעו וישקלו בכל זאת להישאר. באותו זמן, מיהר מרדס לנסות להשיג מונית שתקח אותם לשדה התעופה לפני שג'ון וג'ורג' יתחרטו. בסופו של דבר, כולם עזבו כעבור יומיים כשמרדס, קיבל את מבוקשו. בונאס עזבה את האשרם ביום שלמחרת.


על כך סיפרה סינת'יה:

שבועיים לפני שעזבנו, מג'יק אלכס האשים את המהרישי בהתנהלות לא ראויה עם בחורה אמריקאית צעירה, שהייתה סטודנטית. מבלי שאפשרו למהרישי להסביר את עצמו, בחרו ג'ון וג'ורג להאמין לאלכס והחליטו שעלינו לעזוב. הייתי מצוברחת. ראיתי את אלכס עם האישה הזו, שהייתה צעירה ומרשימה, ותהיתי אם הוא, שאותו מעולם לא ראיתי עושה מדיטציה אפילו פעם אחת, לה נוהג ברשעות. הופתעתי שג'ון וג'ורג' בחרו להאמין לו. רק כשג'ון ואני שוחחנו אחר כך, הוא אמר לי שהוא התחיל להרגיש מאוכזב מהתנהגות המהרישי. הוא הרגיש שבתור אדם רוחני, המהרישי מתעניין יותר מדי ביחסי ציבורית, בידוענים ובכסף.


בספטמבר 1991, בנוכחותו המהרישי בוולודרופ, הולנד, סיפר לראשונה ג'ורג' הריסון בפני דיפק צ'ופרה, סופר אמריקאי ידוע ממוצא הודי, ואחד המסנגרים הגדולים של הרפואה האלטרנטיבית, את הסיבה האמיתית לעזיבתו ושל ג'ון את האשראם, ב-12 באפריל 1968. על כך, סיפר צ'ופרה לעיתון The Times of India ב-15 בפברואר 2006:

הביטלס, יחד עם הפמליה שלהם, עשו סמים כולל LSD, באשרם של המהרישי, והוא איבד כלפיהם את העשתונות על כך, וביקש מהם לעזוב, והם עשו את זה ברעש. המהארישי מעולם לא נתקל בדבר כזה בעבר, והוא התנגד לסמים בתוקף. כאשר ג'ורג' הריסון סיפר לי על כך, הוא התוודה בפניי שהוא מרגיש הקלה גדולה, כי הוא לא רצה לשקר.


16 views0 comments
bottom of page